3д принтер у будівництві будинку

Інновації, які змінять відоме нам будівництво

Інновації в галузі будівництва стрімко розвиваються, маючи безмежні можливості для вдосконалення будівельних технологій. Наприклад, ще у 2021 році фінансування цих технологій досягло рекордних 2,1 мільярда доларів — це на 100% більше, ніж рік тому. Зі стрімкими змінами у сфері будівництва інновації ведуть до ще більшого прогресу та розвитку. У цій статті ви зможете дізнатися, які інновації змінять відоме нам будівництво.

Більше машинного навчання та штучний інтелект (ШІ) 

Оптимізовані робочі процеси важливі для успіху будівельних проєктів у сфері AEC. Проте, через складність конструкцій, ці процеси часто залишаються відокремленими й ручними. Три ключові сфери для оптимізації цих процесів — це комунікація, дані та прозорість. ШІ допомагає підвищити успішність у всіх цих аспектах, що призводить до більшої продуктивності й прибутку.

Accenture прогнозує, що до 2035 року ШІ може збільшити прибуток галузі будівництва на 71%. Машинне навчання також сприяє оптимізації процесів і прийняттю рішень. Аналітика на основі даних дозволяє прогнозувати майбутні результати, що допомагає у виборі стратегій та рішень.

У складних будівельних проєктах, такі як ті у галузі AEC, аналітика прогнозу та машинне навчання — це ключові інструменти для зменшення ризиків та використання можливостей. Ці технології також дозволяють працівникам зосередитися на важливих завданнях, що сприятиме розвитку галузі.

ШІ та машинне навчання також допомагають покращити безпеку на будівельних майданчиках шляхом автоматизації перевірок безпеки через комп’ютерне бачення.

Програмне забезпечення для управління ресурсами та робочою силою 

Ефективне управління робочою силою допомагає уникнути перешкод, оптимізувати використання ресурсів та уникнути несподіваних витрат і затримок. Сьогодні все більше будівельних компаній використовують програмні платформи для поліпшення продуктивності та аналізу для своїх співробітників, незалежно від їх місця роботи. Інновації у сфері управління робочою силою включають прогнозування, відстеження та мобільні інтерфейси. Саме вони автоматизують багато ручних процесів, пов’язаних із плануванням ресурсів.

Різні корисні  інструменти дозволяють компаніям здобувати доступ до аналітики для кращого розподілу ресурсів на потрібні проєкти у потрібний час. Управління робочою силою стає ключовим у нашій нестабільній економіці, де точність та ефективність стають вирішальними умовами успіху більшості будівельних компаній.

Технологія 3D-друку зараз переходить зі статусу новинки в галузевий стандарт

Це не лише пришвидшує роботу над проєктами, але й робить матеріали більш доступними та дозволяє створювати дизайни, що дійсно вражають.

За словами фахівців цієї галузі, можна друкувати практично все, що тільки уявите, залежить лише від вашої стратегії та бюджету. Зараз 3D-друк використовують для складних деталей фасадів та меблів. Це особливо корисно при дефіциті матеріалів — замість очікування на постачання ви можете надрукувати необхідне за кілька годин чи днів.

Майбутнє цієї технології обіцяє більші можливості, особливо коли будівничі компанії шукають шляхи поліпшення контролю якості та розв’язання проблем з робочою силою.

Віртуальна та доповнена реальності

Ми всі чули про віртуальну реальність (VR) і доповнену реальність (AR). VR поглиблює нас у цифровий світ, а AR додає цифрові елементи до нашого реального оточення. Існує ще одна сфера — імерсивна реальність, яка поєднує ці дві технології у метавсесвіт.

Метавсесвіт — це своєрідний Інтернет, в якому користувачі відчувають його як реальність, завдяки окулярам AR і гарнітурам VR. Він дозволяє переносити контент з Інтернету у тривимірне середовище, де кілька користувачів можуть спілкуватися і взаємодіяти у віртуальних образах.

Ця технологія має реальні переваги для компаній, особливо для тих, хто залежить від колективної роботи. Вона дозволяє командам зустрічатися у віртуальному просторі, де вони можуть спілкуватися і працювати разом, що є складним, коли всі перебувають віддалено. Ці технології вже стають хвилею у будівельній галузі через їхні можливості співпраці та інтеграції із відомими програмами.

Дані датчика

Відстеження різних складових вашого бізнесу — робочої сили, робочих місць та обладнання — є важливим для планування проєктів, покращення продуктивності та забезпечення безпеки праці.

Інновації в будівельних датчиках та Інтернеті речей роблять це завдання легшим, ніж коли-небудь. Різноманітні рішення на ринку дозволяють відстежувати умови на місці, контролювати матеріали в ланцюгу постачання та підвищувати безпеку працівників. Деякі компанії використовують дані датчиків для передбачення майбутніх подій (наприклад, передбачити збої продукту та ламання тощо). 

Простота конструкції

Простота може бути ключем до справжніх інновацій. Поєднання даних, процесів та технологій може стати сильним джерелом потужних змін. Так, як Apple безперешкодно обмінює інформацію між своїми пристроями, забезпечуючи ефективну роботу, так і в будівельній сфері ми можемо бачити схожі зв’язки.У будівництві часто виникають проблеми з обміном інформацією та залежністю від паперової документації. Великі обсяги даних та ресурсів ускладнюють ситуацію. Щоб всі сторони могли працювати над проєктами ефективно, їм потрібна надійна основа, яка єднає всі дані.

Цю основу можна створити за допомогою простої конструкції. Це об’єднання інтегрованих даних, робочих процесів та технологій. Вона створює спільне середовище, де зв’язані інформація, процеси та люди. Це дозволяє приймати обґрунтовані рішення як у повсякденних операціях, так і в стратегічному плануванні. 

Будівельна галузь дійсно розвивається прямо на наших очах. Ми впевнені, що перераховані будівельні інновації виявляться особливо цінними в галузі сьогодні та в майбутньому, ба навіть більше, ми думаємо, що інновацій з’явиться ще більше!

Схожі записи