скляний багатоповерховий будинок

Як знайти квартиру для оренди: покрокова інструкція

Оренда квартири – це поширений спосіб житла для багатьох людей у ​​світі. Це може бути хорошим варіантом для тих, хто переїжджає до нового міста, навчається або працює в іншій країні, або просто хоче спробувати щось нове. Безумовно пошук житла інколи буває дуже складним. Якщо ви шукаєте квартиру для оренди, важливо дотримуватися певних кроків, щоб знайти найкращий варіант для себе. У цій статті ми розглянемо покрокову інструкцію, як знайти квартиру для оренди.

1. Визначте свої потреби

Першим кроком у пошуку квартири для оренди є визначення ваших потреб. 

 • Як багато людей буде жити у квартирі?
 • Якого розміру квартира вам потрібна? 
 • Які зручності ви хочете? 
 • Який район вам цікавий?

Відповіді на ці питання допоможуть вам сфокусувати свій пошук і знайти квартиру, яка відповідає вашим вимогам.

2. Зробіть дослідження

Після того, як ви визначили свої потреби, ви можете почати дослідження. Ознайомтеся з різними районами міста, де ви хочете жити. Почитайте відгуки про різні орендодавців. Дізнайтеся про різні типи квартир, які доступні.

Існує безліч ресурсів, які допоможуть вам у дослідженні. Ви можете переглянути дошки оголошень, вебсайт нерухомості та навіть поговорити з друзями та членами сім’ї, які шукають квартиру для оренди.

3. Розмістіть оголошення про пошук квартири

Якщо ви знайшли квартиру, яка вас цікавить, але вона ще не здана в оренду, ви можете розмістити оголошення про пошук квартири. Це може допомогти вам виділитися серед інших претендентів.

Ваше оголошення про пошук квартири має бути чітким і лаконічним. Включіть основну інформацію про себе, наприклад:

 • ваше ім’я
 • вік
 • кількість людей, які будуть жити у квартирі
 • ваш бюджет

4. Зробіть огляд квартири

Коли ви знайдете кілька квартир, які вас цікавлять, запишіться на огляд. Це ваш шанс побачити квартиру наживо і переконатися, що вона відповідає вашим вимогам.

Під час огляду квартири зверніть увагу на такі речі:

 • Стан квартири (переконайтеся, що будинок, де знаходиться квартира, в хорошому стані, немає видимих ​​пошкоджень, таких як тріщини в стінах, відвалилася плитка або потріскана підлога);
 • Наявність зрушень (електрика, вода, каналізація, газ, електроенергія, опалення, вентиляція тощо); 
 • Розмір квартири (переконайтеся, що квартира достатньо велика для ваших потреб);
 • Розташування квартири (перевірте, чи розташована квартира в зручному для вас районі, поруч з роботою, школою, магазинами та іншими важливими місцями);
 • Вартість оренди (переконайтеся, що вартість оренди відповідає вашим фінансовим можливостям).

5. Укладіть договір оренди

Якщо ви знайдете квартиру, яка вас влаштовує, вам потрібно буде укласти договір оренди. Договір оренди – це юридичний документ, який визначає права та обов’язки орендодавця та орендаря.

Перед підписанням договору оренди уважно його прочитайте. Якщо у вас є якісь питання, не соромтеся запитати орендодавця.

6. Внесіть заставу

Застава – це сума грошей, яку ви вносите орендодавцю як гарантію того, що ви будете виконувати свої зобов’язання за договором оренди. Зазвичай розмір застави становить один місяць орендної плати, тобто ви оплачуєте за перший та останній місяць оренди помешкання. Ви отримаєте заставу назад при виселенні, якщо ви не порушили умови договору оренди. Або ви лише оплатите комунальні послуги останнього місяця оренди житла. Звичайно, уважно прочитайте договір, адже багато нюансів можуть відрізнятися. 

7. Переїжджайте!

Коли ви знайдете квартиру, яка вас влаштовує, і укладете договір оренди, ви можете переїжджати! Не забудьте підписати акт прийняття-передання квартири, в якому буде зазначено стан квартири при переїзді.

Додаткові поради

 • Почніть шукати квартиру заздалегідь. Це особливо важливо, якщо ви шукаєте квартиру в популярному районі або в період високої активності на ринку оренди. 
 • Багато варіантів розміщення оренди житла може бути на онлайн-платформах, тобто у соціальних мережах. Саме там ви найчастіше можете натрапити на пряму оренду від власника, а це економія грошей (ви не оплачуєте додаткові гроші агенції нерухомості).
 • Будьте готові до того, що вам доведеться заплатити комісію посереднику, якщо ви шукаєте квартиру через агентство нерухомості.
 • Не соромтеся торгуватися з орендодавцем щодо орендної плати.
 • Зберігайте всі документи, пов’язані з орендою квартири, наприклад, договір оренди, акт прийняття-передання квартири та квитанції про оплату орендної плати.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам знайти квартиру для оренди.

Схожі записи